Впровадження творчої спадщини О.А. Захаренка у навчально – виховний процес

Презентація проекту Золотоніської загальноосвітньої школи І- ІІІ ступенів №5 щодо впровадження  творчої спадщини

 О.А. Захаренка у навчально – виховний процес

                 О.А.Захаренко казав: «Школа – це маленька держава. У ній повинні бути свої закони, звичаї, традиції.»  ЗОШ №5 є опорною у Золотоноші по вивченню та впровадженню  спадщини нашого земляка О.А.Захаренка у  навчально – виховний процес. Уся робота педагогічного та учнівського колективів спрямована на те, щоб  навчальний заклад став школою радості, центром виховання учнівської молоді. Лігою старшокласників був запропонований та впроваджений проект «Вчимося жити за законами добра».

                  Його мета: сприяти створенню такої виховної ситуації, яка вплине на появу почуттів поваги та любові до ближнього, людей похилого віку, ветеранів війни, воїнів – інтернаціоналістів, воїнів АТО; розвитку волонтерського руху, бажання жити, керуючись принципами гуманізму, довіри, взаємоповаги з метою подальшого особистісного розвитку.  Проект включав такі форми роботи: благодійні акції, ярмарки,  корисні колективні добрі справи, свята, змагання, зустрічі із ветеранами, флеш моби, трудові десанти. Він мав  6 напрямків і був   реалізований завдяки спільній діяльності вчителів, учнів та їхніх батьків.

                  «Школа – храм духовності, знань, поради і надії», -  говорив  О.Захаренко. Тому перший центр – освітній, який допомагає створювати високу громадську думку про тих, хто поліпшує успішність, стимулює бажання стати кращим у навчальній праці. (фото 1)

                 «Здоров’я дитини – це усміхнене обличчя, щасливе дитинство…» Тому другим центром –  оздоровчий. Окрім уроків фізкультури, учні школи є активними учасниками шкільних та міських спортивних змагань. (фото 2)

                 Наступний центр – навчально – ідеологічний. Його кредом стали слова О.А.Захаренка  «Поспішаймо робити добро». У рамках проекту були проведені акції: «Діти за мир, за єдину Україну», «Лист солдату», «Голуб миру», «Граната для солдата», «Поспішаймо до оселі ветерана», «Повертайся живим», «Будь гідним пам’яті батьків», «Людина починається з добра», які вчать дітей не забувати про людей, котрим  завдячуємо життям, мирним небом, усміхненим обличчям. Турбота і милосердя – головний принцип людського життя. (фото 3)

                  Виховання не можливе без тісної співдружності сім’ї і школи, тому педагогічний колектив прагне створити належні умови для спільної роботи.

                  Отже, четвертим центром є центр співдружності. Батьки залучені до шкільного життя, беруть участь у різноманітних заходах. (фото 4)

                  Наступний центр – культурно – виховний. «Школа – це безперервне свято творчості, тяжке і невимовно прекрасне». Протягом року проводяться вечори пам'яті, шкільні свята, зустрічі із воїнами, випускниками школи, ветеранами. (фото 5) У художньо-естетичному плані життя школярів насичене, у навчальному закладі панує атмосфера загальної зацікавленості в результатах справи.

                     Значна увага приділяється трудовому вихованню. Отже, шостим  є центр трудового навчання і виховання. Учні залучені до різноманітних видів суспільно -  корисної праці, традиційними стали виставки виробів, виготовлених власними руками, ярмарки.  (фото 6).

                     Оскільки проект довготривалий, то для його подальшої реалізації, розгортання дій волонтерського загону, роботи шкільної Ліги старшокласників  потрібна додаткова інформаційна та фінансова підтримка спонсорів, усіх небайдужих людей, налагодження контактів з іншими волонтерськими загонами через мережу Інтернет. Життєздатність проекту, спрямована на надання допомоги особам, що перебувають у складних життєвих обставинах, переселенцям, сім'ям загиблих у зоні АТО, ветеранам, буде забезпечена через  спільну  діяльність учнівського та педагогічного колективів.

                  Проект спрямований  на виховання у дітей загальнолюдських якостей: милосердя, доброти, гуманності, щирості, співчуття, що є першочерговим завданням сучасної школи.

joomlamodniyportal.ru

   

Контакти  

19700, Черкаська область,
м. Золотоноша, вул. Баха,57.
телефони:

(04737) 5-31-60

(04737) 5-21-60

email: zoloschool5@ukr.net

   
   
<< < квітня 2015 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
   
© Золотоніська загальноосвітня школа №5